Czym jest portfolio i jak je zrobić?

Czym właściwie jest portfolio? Jest to kompilacja wybitnych prac, zakończonych projektów oraz dokumentacji poświadczającej talenty i certyfikaty. Portfolio pokazuje Twoje szerokie doświadczenie zawodowe, wiedzę i talenty.

Artyści, architekci i modele korzystali z teczek, które często miały kształt teczki lub segregatora zawierającego przykładowe prace. Prawie każdy może teraz stworzyć własne portfolio internetowe.

Własne portfolio online – jak stworzyć?

Zebranie swoich najlepszych prac do zaprezentowania w Internecie jest prostsze niż myślisz — ten esej pokaże Ci, jak i gdzie stworzyć imponujące portfolio.

Solidne portfolio jest ważnym elementem budowania świetnej marki osobistej. Każdy, kto szuka satysfakcji zawodowej w swojej dziedzinie, skorzystałby z posiadania portfolio, ponieważ jest to wspaniałe źródło autopromocji. Dotyczy to zwłaszcza osób z branż kreatywnych.

Pisarze, fotografowie, graficy (tutaj więcej o zawodzie grafika komputerowego), projektanci i architekci powinni wiedzieć, jak stworzyć portfolio, aby zaprezentować swoje największe prace. Doskonałe CV powinno być oczywiście wzmocnione konkretnymi przykładami osiągnięć. Atrakcyjne wizualnie portfolio, które prezentuje Twoją wiedzę, zrobi dobre wrażenie na potencjalnych klientach i firmach.

CV musi być atrakcyjne i aktualne, dlatego wersja online jest idealna. Strony internetowe zapewniają użytkownikom znaczną elastyczność projektowania i łatwe zmiany treści. Możesz włączyć najnowsze osiągnięcia, usunąć mniej aktualne rzeczy i poszerzyć portfolio doświadczeń za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Zasady w tworzeniu portfolio – jakie są?

Ponieważ domena będzie łączyć się bezpośrednio ze stronami prezentacji, powinna być niezapomniana i profesjonalna. Dostosowana domena zwiększy Twoją reputację i autorytet.

Jak stworzyć skuteczne portfolio, które zareklamuje Twój profesjonalizm? Strony muszą być przydatne, atrakcyjne wizualnie, a przede wszystkim pięknie wykonane.

Poproś znajomych lub współpracowników o krytyczną ocenę Twojego projektu. Poproś o szczere komentarze dotyczące stylu, projektu i treści, a następnie wprowadź wymagane poprawki, zanim udostępnisz swoje strony internetowe reszcie świata.