Bankomat wciągnął kartę płatniczą? – Zobacz, jak rozwiązać problem!

Bankomat wciągnął Twoją kartę? Jesteś zdenerwowany, ponieważ spieszysz się do pracy, a Twoja karta płatnicza wciąż tkwi w urządzeniu? W tym artykule dowiesz się, jak postępować w zaistniałej sytuacji. Zobacz!

Dlaczego bankomat wciągnął kartę płatniczą?

Istnieje wiele przyczyn zatrzymania karty przez urządzenie. Pierwszą z nich awaria czytnika lub samego bankomatu. Innym podłożem jest nieprawidłowy PIN lub uszkodzenie bądź utrata ważności karty. Karta płatnicza zostaje wsunięta również w przypadku, gdy klient zbyt długo czeka na jej odebranie. Bankomat może zatrzymać kartę również wtedy, gdy utraciła ona swoją ważność.

Wciągnięta karta płatnicza – co dalej?

Jeśli nasza karta wciąż tkwi w bankomacie, warto zachować spokój i podjąć określone działania. Poniżej przedstawiamy listę wskazówek.
• Odczekaj kilka minut – w przypadku zawieszenia urządzenia, spróbuj odczekać kilka minut. Sytuacja się komplikuje wtedy, gdy z powodu stresu i pośpiechu działamy błyskawicznie, próbując odzyskać kartę. W tym przypadku warto uzbroić się w spokój i cierpliwość.
• Zgłoś problem do operatora bankomatu – najłatwiejszym sposobem jest zadzwonienie pod numer widniejący na naklejce przyklejonej do bankomatu w celu zgłoszenia awarii.
• Skontaktuj się z bankiem – kolejną instytucją, z którą należy się skontaktować w przypadku zatrzymania karty płatniczej przez urządzenie, jest bank. Zadzwoń na infolinię banku w celu zastrzeżenia straconej karty. W przypadku nieudanej próby kontaktu z bankiem zadzwoń pod numer 828 828 828.

Odzyskanie karty

Odzyskanie straconej karty płatniczej po zatrzymaniu jej przez bankomat nie jest możliwe. Jedynym rozwiązaniem jest zastrzeżenie karty. Jeżeli przyczyną problemu była awaria bankomatu, wówczas karta jest niszczona, natomiast bank automatycznie zamawia nową kartę. Po zdarzeniu należy niezwłocznie sprawdzić swoje saldo. Jeśli ktoś posłużył się Twoją kartą mimo jej zastrzeżenia, złóż do banku odpowiednią reklamację. Za odnowienie karty nie ponosisz żadnych kosztów.

To nie koniec świata!

Zatrzymanie karty przez bankomat to problem, który da się rozwiązać. Co prawda istnieją minimalne szanse na odzyskanie straconej karty jakkolwiek Twój bank podejmie odpowiednie działania w celu zastrzeżenia oraz zamówienia nowej karty.

Źródło:
www.najlepszekonto.pl

1 thought on “Bankomat wciągnął kartę płatniczą? – Zobacz, jak rozwiązać problem!

  1. Zawsze się tego obawiałem, że wciągnie kartę, odejdę na chwilę od bankomatu i ktoś inny weźmie kartę.

Comments are closed.