5 bardzo dobrych pomysłów na oszczędzanie.

Masz, więcej niż 18 lat nie mieszkasz, już z rodzicami i często zadajesz sobie pieniądze jak zacząć oszczędzać pieniądze? Coraz to więcej młodych chciałoby zaoszczędzić na mieszkanie czy na otwarcie własnej działalności. Niestety wiele osób nie potrafi prawidłowo zacząć oszczędzać i zacząć prawidłowo wydawać swoje pieniądze. Każdy wie, że jest ciężko odłożyć parę złotych, ale mamy parę pomysłów a dokładnie pięć na dobre oszczędzanie pieniędzy. Poznaj je w tym o to artykule.

Pożegnaj się z pięciozłotówką.

Za każdym razem rzetelnie, gdy płacisz gotówką i sprzedawca wydaje, Ci resztę zobaczysz, pięć złotych odłóż, je do innej przegródki w portfelu a w domu wyjmij, słoik i tam wkładaj każde pięć złotych. Dlaczego? Dlatego, że łatwiej jest nam oszczędzić pięć złotych niż na przykład 10 złotych. Tak działa nasz mózg i podświadomość. Pamiętaj, że najlepiej się oszczędza w prosty sposób. Ustaw sobie dzień, w którym wyjmiesz wszystkie pięciozłotówki i pójdziesz je wymienić na wyższą kwotę w banku czy wpłacając je na konto. Jest to tak zwana lokata domowa. Oszczędzasz dany czas i nie możesz wyjąć stamtąd ani jednej pięciozłotówki.

Zaokrąglanie do pełnej takowej kwoty.

Wiele to banków wprowadziło już i wiele to banków proponuje. Jest, to otwarcie konta oszczędzania a dokładnie, na czym to polega? Polega to na płatnościach kartą. Każda kwota zaokrąglana jest do pełnych 10 złotych i różnica ceną kupowanego produktu zostaje przelana na konto oszczędnościowo. Jednak warto kontrolować co jakiś czas stan konta.

Czystki w rachunkach.

Kolejnym i najlepszym sposobem na oszczędzanie jest przeliczenie i zobaczenie wydatków, które trzeba opłacić, a które są niepotrzebne płatne jak dodatkowy kanał w telewizji czy dodatkowy internet. Wówczas, gdy zrobi, się takowe czystki w rachunkach to może, się okazać, że zostanie wiele pieniędzy.

Planowanie wydatków domowych.

Kolejnym dobrym sposobem jest planowanie swoich domowych wydatków, ponieważ większość z nas jak dostanie, wypłatę idzie, do sklepu i kupuje, to co uważa, za potrzebne. Natomiast lepiej zrobić plan wydatków i wtedy wyjdzie, co tak naprawdę jest, potrzebne no i zostanie trochę więcej pieniędzy na cały miesiąc.

Duży wydatek Ci się szykuje? Zrób to z głową.

Duże wydatki lepiej przemyśleć i wydać je z głową. Jednak najlepiej jak można w danej sytuacji rozdzielić takowy wydatek na dwa miesiące, czy jak się da kupić to na raty. Owszem raty wyjdą, drożej na sam koniec okaże, się, że wydaliśmy o 200/500 złotych więcej. Jednak nie wydamy wszystkich pieniędzy na dany miesiąc na raz.